HAKKIMDA

Merhaba, ben Osman Coşkun.

25 Şubat 1986 Keşan doğumluyum. İlk ve ortaokulu Keşan'da okudum. Liseyi Uzunköprü Sağlık Meslek Lisesinde okudum ve hâli hazırda buradan almış olduğum diplomaya istinaden bir kamu kurumunda 2008'den bu yana Sağlık Memuru olarak çalışmaktayım. Gel gelelim, serde memurluktan da önce şairlik var. 2003 yılından beri yazmaya çalışan şair acemisiyim. 2004'te ilk şiir kitabım olan "Sen Olsaydın" çıktı, 2008'de "Bereket Versin" isimli şiir kitabım yayımlandı, 2011'de "Nefesin Ruhumdur" isimli şiir ve birkaç tane denemenin olduğu kitabım yayımlandı. 2013'ün son ayında "Çâre" isimli şiir kitabım hemen akabinde 2014'de "Gel Bi Çay İçelim" isimli deneme, öykü ve şiirlerden oluşan karma bir kitap çıkardım. 2015'de "Bir Yazarın Karalama Defteri" ismini verdiğim öyküler ve denemelerden oluşan 6. kitabım yayımlandı ve son olarak 2016'da bir ay gibi bir sürede yazıp yayına hazır hale getirdiğim ilk ve tek romanım "Zehra" raflardaki yerini aldı. Ve şimdi; benosmancoskun.com isimli sitede yayımlanan bütün kitaplarımı tefrika ediyorum. Yazmış olduğum ne varsa, hepsini tek çatı altında topladım. Kitapların tefrikalarının haricinde, yeni yazdığım öyküleri, şiirleri de benosmancoskun.com’da yayımlıyorum. Mamafih diğer konularda da yazılar yazmaya çalışıyorum ve bu yazdığım öykü, şiir harici olan ne varsa burada yani muharriradam.com’da yayımlamaya karar verdim. Bakalım hayırlısı. Ha unutmadan burayı kafama göre güncelleyeceğim, haberiniz olsun...

Aynı zamanda 2006'dan 2015'e kadar çeşitli radyolarda şiir programları hazırlayıp sundum. 2006'da lavaraci.com adı altında internetten yayın yapan Radyo Lavaracı ile başladı bu macera. Akabinde, 2007'de kendi internet radyomu kurdum. RadyoDevran.com adresi üzerinden iki yıl boyunca kesintisiz yayınlarımıza devam ettik. Süreç içerisinde değişiklik göstermekle birlikte ülkenin çeşitli yerlerinden 13 programcıyla gayet profesyonel işlere imza attık. Çoğu platformda Edirne'nin frekanslı ve köklü radyolarıyla beraber anılmaya başlandık. Sonra bazı sebeplerden dolayı 2009 yılında bırakmak zorunda kaldım. Bu süreçte, Malkara'nın yerel radyosu olan Yıldız FM'de programlar hazırlayıp sunmaya başladım. Yaklaşık 8 ay burada çalıştıktan sonra, Keşan'ın yerel radyosu olan Keşan FM'e geçiş yaptım ve 2008'den 2015'e kadar dönem dönem canlı yayın programlarla dinleyicinin karşısına çıktım. 

2008 yılında başlayan ve 2016 yılına kadar gelenekselleşerek gelen Şiir ve Müzik dinletileri düzenledik. Keşan'daki çeşitli müzik gruplarıyla beraber yer aldım bu etkinliklerde ve seyirciler tarafından büyük beğeni topladı. 

Bir dönem memuriyetten önceki döneme tekabül ediyor bu dönem, Keşan'da aktif siyasetin içerisinde yer aldım ve en son 2013'de Gezi olaylarından sonra elimi eteğimi bu tarz etkinliklerden çektim, şimdilerde doğru düzgün siyaset bile konuşurken göremezsiniz beni. 

Şimdilerde değişik projelerle uğraşmaktayım. Blog siteleri üzerinden yazılarımı, şiirlerimi, öykülerimi vesaire paylaşmaktayım.

Edirne merkezle  başlayacak olan maceralar, akabinde Edirne'nin ilçeleriyle devam edecek, sonra Edirne'nin ve ilçelerinin köyleriyle son bulacak. Böyle böyle tüm Türkiye'de adım atmadığımız yer kalmayıncaya, gittiğimiz yerlerdeki insanlarla yapmış olduğumuz sohbetlere kadar her şey burada yer bulacak kendisine. Belki süreç içerisinde bir YouTube kanalıyla da destekleriz siteyi, kim bilir! 

Gezerken denk gelirsek bir oraletinizi içerim :) 

Saygılarımla....